Aukcje maszyn budowlanych małopolskie

Jak dobrze przygotować się do kupna używanego sprzętu budowlanego?

Kupno sprzętu budowlanego wiąże się z dużym wydatkiem, które może przytłoczyć mniejsze firmy nie posiadające zaplecza finansowego, które pozwoli im zakupić nowy sprzęt. Szukając sprzętu w określonym regionie warto skorzystać także z filtrów jak aukcje maszyn budowlanych małopolskie, aby precyzyjnie dobierać ofertę produktową.

Aukcje maszyn budowlanych małopolskie

Aukcje maszyn budowlanych małopolskie

Pierwsza opcja: aukcje internetowe

Na aukcjach możemy znaleźć zakładkę sprzedaż maszyn budowlanych, gdzie sprzęt jest po niższej cenie, w bardzo dobrym stanie. Jednakże przed podjęciem decyzji o kupnie maszyn i urządzeń z aukcji, warto zapoznać się jak prawidłowo go zakupić, czyli na co zwrócić uwagę.

  • Stan techniczny pojazdu – pamiętaj, że zdjęcia nie oddają dokładnie jak wygląda maszyna budowlana, przed kupnem dokładnie zobacz co kryje w środku, a także w miejscach nie sfotografowanych,
  • książeczka serwisowa – podczas zakupu powinieneś mieć dostęp do wglądu w książeczkę serwisową, dzięki której zobaczysz jakie naprawy były wykonywane,
  • układ jezdny,
  • pęknięcia, spawania, które niepewnie wyglądają lub świadczą o samodzielnej wymianie części,
  • stan techniczny pojazdu,
  • układ napędowy ,
  • układ elektryczny,
  • gwarancja.

Druga opcja: wynajem sprzętu

Jeżeli charakter naszej firmy pozwala na wynajem sprzętu budowlanego to można zrezygnować z kupna nowego. Wynajmowane sprzęty mają to do siebie, że są do naszej dyspozycji na określony czas. Dlatego trzeba mieć na uwadze wszystkie aspekty jak czas robót, możliwe opóźnienie oraz dostępność wybranego sprzętu. Wynajmując sprzęt budowlany na etapie wyboru warto sprawdzić go pod kątem technicznym. Wiele osób korzystało już z tego sprzętu, dlatego nie należy oczekiwać pełnej sprawności i wydajności. Przed wypożyczeniem dobrze sprawdź urządzenie, a w razie jakichkolwiek wątpliwości zgłoś to przed zabraniem go z wypożyczalni.  Dokładne oględziny pozwolą nam poznać stan rzeczywisty maszyn oraz sprawdzić wszelkie niedoskonałości lub wady. 

Aukcje maszyn budowlanych, i licytacje maszyn rolniczych to nasza specjalność – wiemy jak robić to dobrze!