Aukcje maszyn budowlanych

Maszyny budowlane to główny element przy pracach, posiadają ogromną moc przerobową, ułatwiają pracę oraz przyśpieszają przebieg powstawania inwestycji. Specjalistyczne maszyny używane przez firmy są odpowiednio dopasowane do przeznaczonych robót, najpopularniejszym markami wśród sprzętów są volvo, komatsu czy bobcat. Jeżeli zdecydowaliśmy się na skorzystanie z aukcji, w jaki sposób zacząć licytować? Co powinieneś wiedzieć przed rozpoczęciem licytacji? Jaki sprzęt budowlany wykorzystywany jest w przemyśle budowlanym?

Wykorzystanie maszyn w przemyśle budowlanym

Przemysł budowlany jest obszernym segmentem, który zawiera tysiące maszyn i urządzeń, ciężkich i lekkich przeznaczonych do wybranych kategorii budownictwa. Przemysł budowlany to m.in. budynki i infrastruktura lądowa, infrastuktura energetyczna, budownictwo mieszkalne czy także remonty i konserwacja konstrukcji. Każda gałąź przemysłu budowlanego charakteryzuje się odpowiednim sprzętem, które firmy potrzebują aby sprawnie przeprowadzić prace. Są one nieodzownym elementem usprawniającym wykonanie inwestycji. 

 

Aukcje maszyn budowlanych koparka

Jakie typy maszyn wykorzystuje przemysł budowlany?

Najczęściej spotykany sprzęt budowlany to koparki, żurawie, ładowarki. Koparki to wszechstronny sprzęt, który wykorzystywany jest praktycznie w każdej robocie budowlanej. Mały sprzęt budowlany charakteryzuje się tym, że jest w stanie pracować nawet na podmokłych terenach ze względu na swoją wagę, a także w trudno dostępnych miejscach dla zwykłych koparek. Niektóre prace nie wymagają także sprowadzania cięższego sprzętu, dlatego na naszych aukcjach znajdziecie również sprzęt z tej kategorii. Ciężki sprzęt budowlany wykorzystywany jest głównie w większych projektach jak np. dźwigi, spycharki, zagęszczarki czy koparki. Tego typu sprzęt charakteryzuje się ogromną wydajnością oraz mocą przerobową niezbędną przy realizacji inwestycji. W zależności od rodzaju projektu, wykorzystuje się konkretny rodzaj sprzętu, który możecie łatwo wylicytować u nas.

Pozostałe istotne elementy

Rozpoczynając budowę skupiamy się na tym jakie używane maszyny budowlane będą nam potrzebne, przeszukujemy aukcje, a gdy trafimy na interesujący nas sprzęt, przystępujemy do licytacji. Ale czy to wystarczy? Oprócz  maszyn budowlanych potrzebne będzie nam jeszcze dobre oświetlenie placu budowlanego dla inwestycji, które rozpoczynają się wcześnie rano lub trwają do zmroku. Kategoria elementów wsparcia oferowana do sprzedaży jest szeroka i oferuje niezbędne przedmioty, w które trzeba się zaopatrzyć. Niektóre maszyny budowlane potrzebują zasilania, ponieważ same ich nie posiadają w przeciwieństwie do koparki czy spycharki, które wymagają oleju napędowego. Wtedy przydatnym sprzętem okazują się agregaty prądotwórcze, które dostarczają odpowiednią ilość energii aby zasilić elektronarzędzia na placach budowy. Urządzenia te są przenośne, składają się z silnika i prądnicy. Służą także jako główne źródło zasilania w przypadku przerw w dostawie prądu. Każdy plac budowy oprócz odpowiedniego oświetlenia jest także dobrze ogrodzony oraz niektóre monitorowane.

aukcje maszyn budowlanych - zdjęcie 1

Najpopularniejszy sprzęt budowlany

Pierwszym etapem decyzji o licytacji maszyny jest zrobienie głębokiego researchu, z którego dowiemy się na jakie sprzęty zwrócić uwagę, które mają wysoką moc przerobową jaka jest ich cena, przebieg, rok produkcji, marka czy inne istotne z punktu widzenia klienta informacje. Specjalistyczne sprzęty mają to do siebie, że ich cena często jest wysoka, sprzedaż używanego sprzętu przez firmy czy osoby prywatne pozwoli w pewnym stopniu zmniejszyć koszty kupującego. Aktualna lista maszyn budowlanych dostępnych na naszej stronie aukcyjnej pozwoli na szybkie znalezienie interesujących was sprzętów. Kupno maszyn znanych producentów to gwarancja jakości, wydajności ale także łatwy dostęp do części zamiennych. Popularne marki to: KomatsuBobcatCATJCB czy KUBOTA. Największym zainteresowaniem wśród sprzedaży maszyn budowlanych cieszą się koparki, koparko-ładowarki, wiertnice, walce, ubijaki, kompresory czy zagęszczarki gruntu.

Aukcja 2022 - jak licytowac?

Platforma aukcji JTS Maszyny jest prostym i intuicyjnym narzędziem pozwalającym wystawiać oraz licytować maszyny budowlane, maszyny i sprzęt rolniczy/leśny i inne. Na głównej stronie znajduje się aktualny przelicznik walut, tak aby ułatwić Państwu rozeznanie w cenach aukcyjnych, gdy przedmiot wystawiany jest w innej walucie niż PLN. Aby uczestniczyć w aukcji należy zarejestrować się, uzupełnić swój profil i przejść do sprzętu, który nas interesuje. Przy pomocy strzałek możemy zmieniać kwotę, lub wpisać ją ręcznie, a także ustawić automatyczne licytowanie.

Jak działa automatycznie licytowanie?

Aby uruchomić automatyczne licytowanie aukcji należy wpisać maksymalną kwotę, którą masz zamiar przeznaczyć na sprzęt budowlany, następnie klikasz „auto” po prawej stronie kwoty. System automatycznie będzie licytował sprzęt za Ciebie. Jeżeli inny licytujący przebije Twoją ofertę, system automatycznie podbije ją, nie przekraczając twojego wcześniej ustalonego maximum. Licytacja nie musi być przez ciebie sprawdzana czy kontrolowana, ponieważ jeśli nie znajdzie się inny licytujący, sprzęt trafi do Ciebie.

Na co zwrócić uwagę przy licytacji?

Licytacje, które znajdują się na naszej stronie posiadają dokładny opis produktu tj. marka, rok produkcji, numer seryjny, stan licznika, moc silnika, przebieg, typ, cena i inne. Pamiętajcie jednak, że produkt sprzedawany jest bez gwarancji i może posiadać ukryte wady i braki, które nie zostały opisane przez sprzedającego. Jeżeli przy odbiorze zostaną stwierdzone wady, które zostały utajone przez sprzedającego, możesz anulować zakupić. Każdy produkt posiada kilka zdjęć oraz film przedstawiający jak zachowuje się maszyna podczas pracy.