Licytacje maszyn rolniczych

Licytacje pozwalają zakupić sprzęt po korzystnej cenie, dzięki czemu cieszą się dużą popularnością. Takie aukcje posiadają szeroki wybór oferowanych dóbr; traktory, ciągniki, kombajny oraz inne maszyny rolnicze istotne z punktu widzenia małych i dużych przedsiębiorstw ale także indywidualnych gospodarstw rolnych. Na stronach z aukcjami można znaleźć sprzęty znanych marek jak New Holland, Fendt itp. Nie zabranie także podstawowych informacji jak rok produkcji, typ, krótki opis, cena.

Licytacje maszyn rolniczych

Aukcje maszyny rolnicze 2022

Obecnie gospodarstwa stawiają na maszyny rolnicze włączając automatyzację, aby praca była wydajniejsza ale także tańsza. Automatyzacja przede wszystkim odciąża rolników zwłaszcza kiedy nadchodzi okres zbiorów czy siewu. Niezależnie od charakteru prowadzonego gospodarstwa na licytacjach możesz znaleźć takie maszyny jak:

 • Ciągniki rolnicze, które są najpowszechniejszym wyposażeniem gospodarstwa rolnego oraz nieodłącznym jej elementem. Używane są do transportowana maszyn oraz urządzeń, które nie mają własnego napędu, ale także do pracy na polu np. przy pomocy przyczepionego do traktora pługiem. W sprzedaży znajdują się ciągniki z napędem na jedną lub obie osie, ciągniki gąsienicowe, półgąsienicowe i kołowe. 

 • Osprzęt rolniczy do którego zaliczamy m.in. opryskiwacze, kombajny. Kombajny możemy podzielić ze względu na jego przeznaczenie:

  • Zbożowy, który kosi, zbiera oraz wykonuje młócenie,

  • Do zbioru ziemniaków,

  • Do zbioru warzyw i owoców.

 • Inwentarz żywy, czyli sprzęt który potrzebny jest do jego obsługi jak bramy, przyczepy transportowe.

 • Przechowywanie ziarna lub paszy tj. silosy, pojemniki na ziarno.

 • Agregaty uprawowe; glebogryzarka, pługi, brony.

 • Inne maszyny wykorzystywane w gospodarstwie rolnym to m.in. kultywator, gruber, talerzówka, tur, brona talerzowa, agregat uprawny, siewnik (do kukurydzy, zboża), chwastownik itd.

Akcesoria do sprzętu rolnego

Ta kategoria oferuje szeroki wybór akcesoriów do sprzętu rolnego, które pomagają przy codziennej pracy, ale także pozwalają zaoszczędzić czas.

Produkty usprawniające pracę ciągników m.in.

 • system GPS, który przyczynia się do wydajności i upraw pól, ale także:

  • Optymalizuje prowadzenie po polu

  • Można wykonywać pracę pomimo złej widoczności np. mgła, pory wieczorne,

  • Optymalizuje siew i rozsiew,

  • Oszczędność paliwa i produktów.

 • Obciążniki do ciągników, dzięki którym możemy dostosować jego masę do rodzaju pracy,

 • Spraydos – komputer pokładowy, który obsługuje do 9 sekcji roboczych opryskiwacza z włącznikiem głównym oprysku belki polowej. Możemy znaleźć w nim automatyczną funkcję regulacji dawki cieczy oraz funkcje hydrauliki opryskiwacza. Urządzenie jest proste w obsłudze, dzięki nim oszczędzimy czas, obniżymy koszta ale także wyeliminujemy niedokładne dozowanie produktu.

Automatyzacja zbiorów, maszyny do sprzedaży 2022

Na aukcji znajdziemy także maszyny rolnicze oraz akcesoria do automatyzacji zbiorów. Dzięki zainwestowaniu oraz wdrożeniu innowacyjnych rozwiązań jesteśmy w stanie realnie wpłynąć na czas oraz jakość wykonywanej pracy. Dla gospodarstw rolnych z inwentarzem żywym najlepszą możliwą opcją na aukcji będzie wybranie robotów udojowych, które dzięki zastosowaniu zautomatyzowanych systemów dojenia są w stanie wykonać zadanie bez udziału ludzi tj. dojenie, karmienie. Najbardziej odciążą pracę w tym gospodarstwie, w którym bydło kilka razy przyprowadzane jest na stanowisko dojenia. Cena tych produktów uzależniona jest od takich wartości jak: marka, typ, rok produkcji.

Automatyzacja zbiorów stale się rozwija, ten segment automatyzacji pomimo dużego postępu technologicznego nie jest w stanie poradzić sobie w przypadku delikatnych warzyw czy owoców. Co innego gdy mowa o owocach jak pomarańcze czy jabłka. Zastosowanie maszyn w tym obszarze pozwala skutecznie przyśpieszyć proces zbierania – maszyna wprawia energicznie w ruch drzewo, dzięki czemu owoce, które się na nim znajdują odrywają się od gałązki i spadają do siatki. 

Podsumowanie

Aukcje maszyn rolnych 2022 to miejsce, w którym nie tylko sprawdzisz i porównasz cenę sprzętu rolniczego, ale także dowiesz się w jaką maszynę oraz dlaczego warto inwestować. Każda kategoria zawiera produkty z uwzględnieniem takich informacji jak typ sprzętu, marka produktu oraz rok produkcji i krótki opis. 

Sortuj produkty tak jak Ci wygodnie, niejednokrotnie aukcja pozwala na zakup sprzętu po bardzo atrakcyjnej cenie. Warto co jakiś czas sprawdzać aktualne oferty, aby być na bieżąco i wylicytować pożądany produkt po niskiej cenie.