Sprzedaż maszyn budowlanych

Sprzedaż sprzętu budowlanego za pośrednictwem ogłoszeń na stronach internetowych to jedna z najpopularniejszych metod. Dzięki niej jesteśmy w stanie przeglądać szereg ofert, filtrować oraz wybierać spośród wszystkich dostępnych te, które są najbardziej interesujące. Jakie są najpopularniejsze maszyny budowlane wykorzystywane w branży? Na co należy zwrócić uwagę sprzedając sprzęt budowlany?

sprzedaż maszyn budowlanych

Maszyny budowlane

Maszyny budowlane to sprzęt wykorzystywany przy pracach budowlanych, który służy m.in. wznoszeniu budynków, zagęszczania gruntów itp. Pojęcie oraz sam podział na kategorie tych maszyn jest niezwykle obszerny, zawierający tysiące dóbr. Powszechnie możemy wyróżnić:

 • maszyny do robót ziemnych tj. koparki, ładowarki łyżkowe,

  • maszyny do płaskiego odspajania gruntu tj. zgarniarki, zrywarki, spycharki,

  • maszyny do zagęszczania gruntów tj. walce, ubijarki, zagęszczarki,

 • maszyny do robót drogowych tj. rozściełacze do asfaltu, stabilizatory podłoża, frezarki asfaltu,

 • urządzania do hydromechanizacji i odwadniania tj. pompy, rurociągi, zestawy igłofiltrowe, ssawniki,

 • urządzenia do robót palowych tj. rury obsadowe, wybieraki, kafary, palownice, głębiarki,

 • urządzenia do przeróbki kruszyw j. młyny, kruszarki, przesiewniki,

 • maszyny do produkcji i transportu masy betonowej tj. betoniarki, maszyny do zagęszczania masy betonowej,

 • maszyny do robót zbrojarskich tj. giętarki,

 • maszyny transportu samochodowego tj. ciągniki samochody ciężarowe,

 • maszyny transportu bliskiego tj. przenośniki, dźwignice,

 • maszyny do robót wykończeniowych tj. frezarki do betonu, urządzenia do robót instalacyjnych,

 • narzędzia zmechanizowanie tj. udary młotowe,

 • urządzenia pomocnicze tj. agregaty prądotwórcze, sprężarkowe, grzewcze

Jak sami widzicie segment maszyn budowlanych jest niesamowicie obszerny, w skład którego wchodzi kilkadziesiąt kategorii sprzętu. 

Maszyny wykorzystywane w branży budowlanej

Prężnie rozwijająca się infrastruktura miast, budowa biurowców, czy nawet prace drogowe to wszystko definiuje przemysł budowlany. W zależności od wykonywanego zlecenia będziesz potrzebował konkretnych maszyn i urządzeń, które pozwolą usprawnić wykonywanie robót, ale także obniżyć koszta. Sprzęt budowlany to również duży wydatek, na który nie wszystkie firmy mogą sobie pozwolić. Kupno używanych maszyn budowlanych wcale nie jest złą decyzją, dzięki temu następuje swobodna wymiana transakcyjna pomiędzy kupującym, a sprzedającym, a sprawne maszyny są dalej z powodzeniem wykorzystywane do prac budowlanych.

Ogłoszenia używanych maszyn budowlanych

Ogłoszenia są dodawane praktycznie codziennie, tysiące ofert wpływają na portale sprzedażowe gdzie przeglądają je osoby zainteresowane. Niektóre strony oferują nawet licznik odwiedzin, dzięki czemu wiemy ile potencjalnych osób jest zainteresowanych kupnem naszego sprzętu. Do podstawowych informacji jakie należy umieścić na takiej stronie www są m.in.:

 • Rok produkcji,

 • Marka,

 • Stan techniczny (najlepiej jeśli umieścimy zdjęcia maszyny budowlanej),

 • Krótki opis oferty,

 • Dane kontaktowe.

Dzięki tym elementom usprawnimy proces decyzji zakupowej klienta, ponieważ skrócimy jego drogę umieszczając wszystkie najważniejsze informacje w jednym miejscu.

Tworząc naszą platformę sprzedażową pod uwagę wzięliśmy przede wszystkim komfort użytkowania, możecie swobodnie poruszać się pomiędzy ofertami, a także w sposób przejrzysty i czytelny sprawdzać oferty. Stworzyliśmy aż 19 kategorii. Po wejściu na interesujący Was sprzęt wyświetla się seria zdjęć oraz filmik, pełen opis, a także specyfikacja w PDF’ie.

Najpopularniejsze maszyny budowlane na rynku

Dzięki technologii posiadamy coraz to lepsze oraz sprawniejsze maszyny, które ułatwiają nam pracę. Dzięki nim jesteśmy w stanie z łatwością wykonać ciężkie prace, które ręcznie wykonywane znacznie wydłużyłyby czas realizacji projektu lub po prostu byłyby niemożliwe do wykonania. Obecnie inwestycje powstają z udziałem nowoczesnych maszyn, których całą gamę wymieniliśmy na samej górze tekstu. Wśród najpopularniejszych producentów koparek, bo od nich zaczniemy, znajdują się Volvo, Caterpillar czy New Holland. Koparka jest jedną z najpopularniejszych sprzętów, które znajdziemy na pracach budowy. Służy do przygotowania fundamentów, wykopywania czy przygotowania terenu pod budowę chodników, dróg a także wielu innych. W zależności od rodzaju inwestycji kierownicy budowy na swoim placu posiadają koparki kołowe ale też koparki gąsienicowe czy minikoparki. W niektórych miejscach przydają się maszyny, które zapewnią operatorowi większy zasięg ramienia tzw. ładowarki teleskopowe.

 • Koparki kołowe – koparka wielofunkcyjna, lekka z możliwością zastosowania dodatkowego wyposażenia jak np. wiertnicy.

 • Koparko ładowarki – typ koparki, która łączy w sobie dwie funkcje: koparki oraz ładowarki. Maszyna wszechstronna, która świetnie sprawdzi się nawet w bardzo zaawansowanych i wymagających pracach budowlanych.

 • Minikoparki – zwinna koparka, która może być wszechstronnie wykorzystywana. Ze względu na swoją małą wagę, doskonale sprawdza się na terenach podmokłych. 

Wśród najważniejszych maszyn budowlanych możemy wymienić także walce, dźwigi, zagęszczarki, podnośniki.

Maszyny budowlane niezbędne przy budowie dróg

Kierowcy doskonale znają te maszyny, które często spotkać można na drogach, szczególnie w większych miastach, w których zawsze realizowana jest jakaś inwestycja. Najczęściej używanymi maszynami są walce, ubijarki i zagęszczarki marki Caterpillar. Istotnym zadaniem podczas każdego etapu budowy jest odpowiednie przygotowanie gruntu, które wykonywane jest z użyciem specjalnych maszyn jak walce, ubijaki i zagęszczarki. 

Gdzie umieścić ogłoszenie o chęci sprzedaży sprzętu?

Najszybciej sprzedamy sprzęt przy pomocy internetu oraz stron, które nam umożliwią szybką i łatwą transakcje, platforma JTS Maszyny umożliwia szybką i łatwą sprzedaż, wystarczy zarejestrować się lub jeśli posiadasz już konto, kliknąć przycisk “zaloguj” i dodać ogłoszenie.

Jak odpowiednio przygotować maszynę do sprzedaży?

Na rynku polskim możemy w łatwy sposób sprzedać swoje sprzęty budowlane, umieszczając je na stronie do tego przeznaczonej. Odpowiednie zaprezentowanie sprzętu wpłynie pozytywnie na szybkość sprzedaży, ale także da szansę na uzyskanie wyższej ceny.

 

Dlaczego warto zamieścić ogłoszenie u nas?

Cały proces wraz z rejestracją trwa niecałe 5 minut. Platforma stworzona jest tak, aby potencjalni kupcy oraz sprzedawcy z łatwością odnaleźli kluczowe elementy ogłoszenia, ale także mogli swobodnie kontaktować się między sobą. Jeżeli jako sprzedawca umieszczasz więcej niż jeden sprzęt klienci zobaczą wszystkie Twoje przedmioty w jednym miejscu tj. w zakładce “wszystkie przedmioty sprzedającego”.

W jaki sposób przygotować maszynę?

Oprócz adekwatnej ceny ważne jest to jak ją zaprezentujemy. Warto zrobić zdjęcia z różnych perspektyw, tak aby potencjalny klient mógł ją dokładnie zobaczyć. Zdjęcia przedstawiające nieumyty, brudny sprzęt mogą spowodować, że klienci obojętnie przejdą koło ogłoszenia, tym samym wydłużając nasz proces sprzedaży. Przed przystąpieniem wykonywania zdjęć należy zadbać o maszynę, umyć z zewnątrz, ale także w środku, tak aby prezentowała się czysto. Pamiętajcie, że dobra materialne kupujemy najpierw wzrokiem, później analizujemy całą resztę. Odpowiednio zaprezentowana maszyna przyczyni się także do wzrostu ceny. Jeżeli mamy taką możliwość dobrym pomysłem będzie nagranie jej w trakcie pracy i wstawienie filmiku do ogłoszenia. Robiąc zdjęcia kierujcie się zasadą od ogółu do szczegółu, najlepiej jeśli pierwsze zdjęcie będzie przedstawiać w całości maszynę, a następnie kolejne jej poszczególne elementy. 

Jakie informacje zawrzeć w ogłoszeniu?

Ogłoszenie powinno być wyczerpujące, tak aby klienci nie musieli zastanawiać się co to jest za produkt, jaka marka, czy gdzie mogą zakupić sprzęt. Podczas tworzenia opisu do produktu umieść w nim:

 • Dokładny model sprzętu, najlepiej w tytule, ale także powielony w opisie,

 • Rok produkcji,

 • Dane techniczne,

 • Cena,

 • Kontakt telefoniczny/mailowy, godziny w których można się z nami skontaktować,

 • Lokalizacja, warunki odbioru czy transportu maszyny budowlanej.

Ponadto warto napisać jakie części były wymieniane czy stan techniczny sprzętu. Unikajcie zdań takich jak „Więcej informacji pod nr telefonu”, „stan: jak na zdjęciach”. Jest to bardzo denerwujące, ponieważ o wszystkie rzeczy musimy wypytać sprzedającego, a nie zawsze jest taka możliwość. Łatwiej jest poświęcić kilka minut więcej i napisać pełny opis produktu, dzięki temu nasza oferta będzie przeważać nad ofertami innych sprzedawców, którzy nie przyłożyli się do opisu.

Używane maszyny budowlane - sprzedaż

Coraz więcej firm decyduje się na zakup używanych maszyn. Rynek maszyn budowlanych rozrasta się, coraz więcej firm oferuje usługi wypożyczenia sprzętu, ale jeśli możemy pozwolić sobie na kupno, dlatego nie zainwestować w samodzielność?  Inwestując w używany maszyny, inwestujemy jednocześnie w rozwój firmy, jej sprawność oraz możliwość samodzielnej pracy bez zaopatrywania się na podmioty wynajmujące. Dla osób zainteresowanych kupnem istnieje kilka sposobów finansowania oraz kredytowana w przypadku gdy nie mamy wystarczającej ilości pieniędzy, aby pokryć całość kosztów. Używany sprzęt nie znaczy, że jest niesprawny czy gorszej jakości, często urządzenia poleasingowe czy z drugiej ręki wciąż są w świetnej kondycji i służą przez wiele lat nawet przy zaawansowanych pracach.

Podsumowanie

Decydując się na sprzedaż sprzętu budowlanego warto wziąć pod uwagę wszystkie wyżej wymienione elementy, które bezpośrednio wpłyną na sukces zainteresowania i potencjalnej transakcji. Wasza oferta pojawi się w nowych ogłoszeniach i będzie tam widniała aż nie trafi na kolejną stronę poprzez pojawianie się coraz to nowych ofert sprzedających. Niektóre strony przed dodaniem ogłoszenia wymagają rejestracji oraz posiadają opcję wysłania wiadomości do sprzedawcy. Zaglądajcie tam kilka razy w tygodniu aby dowiedzieć się, czy nie napisał do Was potencjalny kupiec. Zadbajcie także o wygląd wstawianej oferty, a także jej czytelność.