Aukcje maszyn budowlanych Kraków

Zakup nowych maszyn budowlanych wiąże się z ogromnym nakładem finansowym, na który nie może pozwolić sobie każda krakowska firma. Dlatego rozwiązaniem dla nich jest przejrzenie zakładki aukcje maszyn budowlanych Kraków i wybranie sprzętu spośród dostępnych opcji. Czu skorzystanie z aukcji maszyn budowlanych to dobry wybór?

Aukcje maszyn budowlanych Kraków

Aukcje maszyn budowlanych Kraków

Nowy sprzęt budowlany

W przypadku nowych maszyn budowlanych zalety moglibyśmy długo wymieniać, są to sprzęty m.in. nieużywane, niezniszczone, niewyeksploatowane, a także posiadają pełną gwarancję. Wszystkie części są w stanie nienaruszonym, a w razie wystąpienia usterki lub awarii sprzęt naprawiany jest w autoryzowanych serwisach. Od samego początku wiesz co było robione, gdzie oraz jak teraz maszyna się sprawdza – cała historia pojazdu jest Ci doskonale znana. 

Koszty nowego sprzętu budowlanego

Ale takie sprzęty niestety także posiadają wady. Jedną z nich, zdecydowanie przeważającą jest koszt, który należy ponieść aby taką maszynę kupić. Ich gabaryty oraz waga, a także wszystkie dodatkowe systemy i czujniki znacząco podnoszą wartość sprzętu. Należy wspomnieć także, że jest to sprzęt specjalistyczny, którego wyprodukowanie także jest kosztowne. 

Aukcje maszyn budowlanych i licytacje maszyn rolniczych to nasza specjalność – wiemy jak robić to dobrze!

Używane maszyny budowlane

Kupno używanego sprzętu budowlanego obarczone jest ryzykiem, zresztą jak każda inwestycja. Tutaj ryzyko związane jest także z ceną, ale i czasem jaki musimy poświęcić aby wybrać zadowalający nas sprzęt. W końcu ryzyko dysonansu pozakupowego rośnie wraz z realizacją dużej inwestycji. Zakup takiego sprzętu to mniejszy wydatek niż w przypadku nowych maszyn. Jednak z niższą ceną idą także takie rzeczy jak: brak gwarancji lub gwarancja obejmująca krótki okres czasu, wyeksploatowane części, niepewność co do kompletnej historii pojazdu. Niektóre firmy oferują także nie kupno, a wynajem sprzętu budowlanego. Z kolei ta decyzja może wpłynąć na:

  • czas wykonania usługi, ponieważ uzależnieni jesteśmy od terminu wynajmu sprzętu,
  • brak możliwości pracowania w godzinach, które nam pasują.

Aukcje maszyn budowlanych Kraków - na co zwrócić uwagę?

W zależności od tego jaką decyzję podejmiecie, sprawdźcie najpierw dokładnie sprzęt, czy aby na pewno jego stan zgadza się z deklarowanym na ogłoszeniu, czy dobrze chodzi, jaka jest jego historia, jakie części, gdzie i kiedy były wymieniane. Jeżeli interesuje Was sprzedaż maszyn budowlanych – odezwijcie się do nas, przeprowadzimy Was przez ten proces!